Lucuma

Lucuma je exotické ovoce známé především v zemích Jižní Ameriky. Díky vědeckým studiím z posledních let se však dostává do popředí zájmu na celém světě. Studie ukazují, že toto sladké ovoce může být velice zdraví prospěšné a může pomáhat při různých zdravotních potížích.

Lucuma pochází původem z Peru, kde je známá jako „zlato Inků“. Používá se zde již tisíce let jako léčebný prostředek a zdravé dochucovadlo. Její chuť připomíná směs sladkých brambor, javorového sirupu a karamelu. Je vhodnou přísadou do dezertů, nápojů, jogurtů či dětské výživy. Je velice dobře stravitelná a proto ji mohou používat i lidé s trávicími potížemi.

Lucuma je vynikajícím zdrojem antioxidantů, vlákniny, vitamínů a minerálů a tím přispívá ke správnému fungování organismu. Obsahuje 14 esenciálních stopových prvků včetně významného množství hořčíku, fosforu, draslíku, sodíku a vápníku. Dále je vynikajícím zdrojem betakaroténu a vitamínů skupiny B.

Má pozitivní účinky na imunitní systém, působí protizánětlivě, urychluje hojení ran, podporuje buněčnou regeneraci a udržuje mladistvou pleť.

 

Zdravotní výhody:

  • výborný zdroj fosforu
  • významný zdroj vitamínu B1 a vitamínu B2
  • nízký obsah tuku
  • vysoký obsah antioxidantů

 

Lucumu si můžete objednat v našem e-shopu ZDE.

PROČ NAKUPOVAT U NÁS
EXPEDUJEME
DO 24 HODIN
VĚTŠINA
ZBOŽÍ SKLADEM
KVALITNÍ
PŘÍRODNÍ PRODUKTY
PRAVIDELNÉ
AKCE A SLEVY