Kakao

Všechna čokoláda světa je vytvářena z pravých kakaových bobů. Kakaové boby jsou plné vitamínů, minerálů, antioxidantů, neurotransmiterů a mnohého dalšího.

Kakaový bob je ořech pocházející z domorodého amerického stromu. V roce 1753 švédský vědec Carl Linnarus shledal kakaové boby tak významnými a zdraví prospěšnými, že je pojmenoval Theobroma Cacao – pokrm bohů.

Z dochovaných historických záznamů se dozvídáme, že pro starověké Maye a Aztéky bylo kakao tak významné, že ho dokonce používali jako platidlo. V roce 1528 přivezl Fernando Cortez kakao do Evropy. Ve svých spisech o kakau napsal toto: „Kakao je božský pokrm, který buduje odolnost a bojuje proti únavě. Po jeho užití jsou muži schopni pochodovat celý den bez jakéhokoli jiného jídla.

Každá vědecká studie zabývající se kakaem přináší stejné výsledky. V kakau se nachází něco, co je pro lidský organismus opravdu velice významné. Je nejbohatším zdrojem antioxidantů, železa, chromu, manganu, zinku, horčíku a vitamínu C. Avšak po jeho zpracování a uvaření se většina jeho úžasných schopností vytrácí, proto je vhodné konzumovat kakao v jeho nejčistší přírodní nepražené formě.

S kakaem přichází naděje pro všechny čokoholiky světa. Můžete vyměnit zpracovanou nezdravou čokoládu za supervýživnou potravinu skvělé chuti.

 

Kakao obsahuje:

Antioxidanty: Kakao obsahuje nejvyšší koncentraci antioxidantů ze všech známých potravin na světě. Tyto antioxidanty zahrnují polyfenoly, katechiny a epikatechiny. Na váhu obsahuje kakao mnohem více antioxidantů než červená řepa, borůvky, acai, granátové jablko a goji dohromady.

Magnesium: Podle posledních výzkumů je kakao nejbohatším zdroj hořčíku, vysoce zásaditého minerálu.

Železo: Ve 30g kakaa se nachází 314 procent doporučené dávky železa.

Chrom: nezbytný minerál pomáhající regulovat hladinu krevního cukru v krvi. V kakau se nachází v dostatečném množství a pomáhá dostávat tělo do rovnováhy.

Mangan: Kakao je bohatým zdrojem esenciálního stopového minerálu manganu, který pomáhá spolu s železem správně okysličovat krev.

Zinek: Kakao je úžasným zdrojem dalšího stopového minerálu zinku. Zinek je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému, jater, slinivky, pohlavních orgánů a kůže. Také je nezbytný pro správný průběh enzymatických reakcí v těle.

Měď: Je dalším esenciálním stopovým prvkem. V lidském těle pomáhá budovat silný imunitní systém a zdravou krev.

 

Kakaové boby si můžete objednat v našem e-shopu ZDE.

Kakaový prášek si můžete objednat v našem e-shopu ZDE.

Kakaové máslo si můžete objednat v našem e-shopu ZDE.

PROČ NAKUPOVAT U NÁS
EXPEDUJEME
DO 24 HODIN
VĚTŠINA
ZBOŽÍ SKLADEM
KVALITNÍ
PŘÍRODNÍ PRODUKTY
PRAVIDELNÉ
AKCE A SLEVY