Chia semínka

Chia semínka jsou velice přínosnou potravinou obsahující vysoký obsah proteinu, vlákniny, hořčíku, vápníku a antioxidantů. Dále jsou nejlepším zdrojem Omega 3 a Omega 6 mastných kyselin a to v dokonalém poměru pro zdraví 3:1. Tyto kyseliny jsou nezbytné pro správné fungování mozku, napomáhají k udržování dobré nálady a jsou dobrým pomocníkem při boji s depresemi. Dále umožňují lepší propustnost buněčných membrán a tím lepší zásobování těla živinami.

Stravitelnost: Chia semínka jsou velice lehce stravitelná, dokonce i tehdy, jsou-li zkonzumována celá. Není potřeba je před konzumací rozmixovat jako některá jiná semena, např. lněná semínka.

Hydratace těla: Chia semínka absorbují obrovské množství vody (desetinásobek jejich vlastní váhy). Díky tomu jsou skvělým prostředkem k udržení hydratovaného těla. Voda, kterou vypijeme, je absorbována semínky a tím v těle vydrží déle a hydratuje ho. Chia semínka jsou velice přínosným jídlem pro sportovce.

Hladina cukru v krvi: Chia semínka jsou úžasnou potravinou pro diabetiky. Zpomalují přeměnu karbohydrátů na jednoduché cukry. Tím udržují stálou hladinu cukru, člověk se necítí hladový a nehrozí náhlý pokles energie.

Regenerace: Po konzumaci chia semínek se díky snadné stravitelnosti nutrienty přesunují velice rychle přímo do buněk a tím vyživují organismus. Pokud potřebujete rychle regenerovat tělo, chia semínka jsou výbornou volbou.

 

Chia semínka si můžete objednat v našem e-shopu ZDE.

PROČ NAKUPOVAT U NÁS
EXPEDUJEME
DO 24 HODIN
VĚTŠINA
ZBOŽÍ SKLADEM
KVALITNÍ
PŘÍRODNÍ PRODUKTY
PRAVIDELNÉ
AKCE A SLEVY