Zelená smoothies

Všichni to víme, slýchávali jsme to už jako malé děti, víme, že je to pro naše zdraví nezbytné, a i přesto je to pro většinu lidí nepřekonatelná záležitost. O čem je řeč? O konzumaci zelené listové zeleniny. Kapusta, hlávkový salát, petržel, špenát, polníček, rukola, kopřiva. To vše a mnohé další druhy zelených listů jsou pro nás životně důležité. Ano, čtete správně, opravdu životně důležité.

Mnoho lidí si pod pojmem zelenina představí mrkev, celer, okurku, rajče, kedlubnu. Toto jsou zajisté zdravé druhy zeleniny, ale ve srovnání se zelenými listy jsou chudé na esenciální živiny. Listová zelenina je nejzdravější skupinou potravin na světě. Obsahuje obrovské množství minerálů, vitamínů, esenciálních mastných kyselin, enzymů a fytonutrientů. Vysoký podíl syrové listové zeleniny ve stravě je důležitých krokem k dobrému zdraví.

Nevýhodou této zeleniny je její chuť. Na světě neexistuje příliš mnoho lidí, kteří by si její konzumaci vyloženě užívali. Dalším problémem je její špatná zpracovatelnost organismem. Většina lidí má velice slabou kyselinu chlorovodíkovou v žaludku, a proto nejsou schopni zeleninu správně natrávit a ta v podstatě tělem pouze projde, aniž by měla jakýkoliv dopad na zdraví organismu. Jak tedy zvýšit příjem listové zeleniny a zároveň umožnit tělu vstřebat všechny živiny, které obsahuje? Odpovědí jsou zelená smoothies.

Zelená smoothies si v poslední době získávají čím dál větší oblibu. A co to vlastně zelené smoothie je? Je to rozmixovaná listová zelenina s ovocem a vodou, případně čerstvými ovocnými šťávami. Ovoce dodává nápoji sladkou chuť, překrývá chuť zeleniny a tím vznikne lahodný nápoj, který si každý zamiluje. Výhodou těchto smoothies je, že zkonzumujete ohromné množství zelených listů, vyživíte organismus a ještě si na tom pochutnáte. Rozmixováním se docílí natrávení zeleniny a poté už je pro tělo velice jednoduché živiny přijmout. Dokonce i lidé s poruchami trávení a vstřebatelností živin budou mít z pití smoothies velký užitek.

Do těchto nápojů se také doporučuje přidat superpotraviny, jako jsou mořské asladkovodní řasy,camu camu, mladý ječmen a jiné, které ještě znásobí nutriční hodnotu.

Konzumace zelených smoothies je opravdovým klíčem k zářícímu zdraví.

 

Zde je výčet několika jejich výhod:

 • zelené smoothies jsou extrémně výživné
 • jsou velmi lehko vstřebatelné
 • pomáhají při hubnutí a udržení optimální váhy
 • zvyšují energii
 • zlepšují trávení díky vysokému obsahu vlákniny
 • obsahují chlorofyl
 • pomáhají čistit pleť
 • zlepšují koncentraci a paměť
 • snižují touhu po nezdravých potravinách
 • jsou velice jednoduché a rychlé na přípravu
 • pomáhají udržovat krevní cukr v normálních hodnotách
PROČ NAKUPOVAT U NÁS
EXPEDUJEME
DO 24 HODIN
VĚTŠINA
ZBOŽÍ SKLADEM
KVALITNÍ
PŘÍRODNÍ PRODUKTY
PRAVIDELNÉ
AKCE A SLEVY