Stévie

Stévie je druh rostliny, která má velmi sladké listy. Tyto listy jsou používány již po celá staletí jako sladidlo a zároveň jako lék. Extrakt stévie je až 300krát sladší než cukr. Nemá vliv na hladinu cukru v krvi, je nízkokalorická a je vhodná i pro diabetiky.

Existuje několik studií, které ukazují, že stévie je nejen výborným sladidlem, ale také má dobrý vliv na produkci inzulínu v krvi a dokonce pomáhá snižovat vysoký krevní tlak.

Stévie je výborný antioxidant. Pomáhá tělu bojovat s volnými radikály a zpomaluje stárnutí. Všechny tyto vlastnosti jí činí mnohem zdravější než ostatní sladidla.

Stévie neobsahuje žádné kalorie a proto je vhodnou volbou pro ty, kteří si chtějí užívat sladkou chuť a zároveň udržovat zdraví a štíhlou linii.

Pokud je stévie užívána vnitřně, působí v těle antibakteriálně. Často je součástí zubních past a ústních vod, protože pomáhá léčit zánět dásní a dutin. Pokud je použita zevně, dokáže pomoci při léčbě akné a ekzémů.

Některé studie prováděné na kuřatech ukazují, že kuřata krmena stravou obsahující extrakt stévie, snášela vejce s výrazně tvrdší skořápkou. To naznačuje, že stévie pomáhá při tvorbě vápníku. Tato informace však ještě nebyla definitivně potvrzena.

Stévie představuje zdravou alternativu za cukr, aspartam a sacharin. Je používána již po celá staletí bez jakýchkoliv vedlejších účinků a to je dostatečné doporučení pro její užívání i nyní.

 

Zdravotní účinky:

  • podporuje produkci inzulinu
  • pomáhá při hubnutí
  • podporuje zdravé dásně
  • snižuje vysoký krevní tlak
  • stabilizuje hladinu krevního cukru v krvi
PROČ NAKUPOVAT U NÁS
EXPEDUJEME
DO 24 HODIN
VĚTŠINA
ZBOŽÍ SKLADEM
KVALITNÍ
PŘÍRODNÍ PRODUKTY
PRAVIDELNÉ
AKCE A SLEVY