Enzymy

Více než 90 % jídla zkonzumovaného člověkem, stravujícím se západním stylem stravování, je uvařené nebo jinak zpracované. Je jedno, jestli potrava projde vařením, pečením, smažením či dušením, jakmile je použita teplota vyšší než 50 stupňů celsia, ničí se všechny životně důležité enzymy. Výsledkem je špatné trávení, pocit těžkosti, nadýmání, kvašení potravy ve střevech a jiné trávicí problémy, které mohou vést k dalším, mnohem závažnějším problémům.

 

Funkce enzymů:

  • tráví potravy
  • čistí krev
  • zbavují tělo toxinů
  • posilují imunitní systém
  • odstraňují oxid uhličitý z plic
  • snižují stres slinivky břišní a dalších důležitých orgánů
  • podílejí se na výstavbě svalů

Rčení „Jsi to, co jíš!“ je pravdivé jen zčásti, mělo by spíše znít „Jsi to, co dokáže tvoje tělo strávit“. Nemůžeme být zdraví bez perfektně funkčního trávicího systému. Enzymy jsou nezbytné pro dokonalé trávení a zdraví organismu, protože pomáhají přetvářet potravu na živiny a ty jsou posléze vstřebány a dopraveny k buňkám.

Enzymy jsou jednoduché či složené bílkoviny, které řídí chemické reakce a biochemické procesy v těle. Bez nich by bylo tělo pouze neživým kusem hmoty. V našem těle se nacházejí 3 druhy enzymů, trávicí, metabolické a exogenní, to jsou ty, které jsou přijaté s potravou.

Každý člověk v sobě má takzvaný enzymový potenciál, tzn. počet enzymů, které může za svůj život spotřebovat. Jakmile dojde k vyčerpání zásob, nastává v těle smrt. Proto je naprosto nezbytné přijímat velké množství enzymů právě v potravě.  Ovšem exogenní enzymy můžeme získat pouze z nevařené, nezpracované syrové stravy, která zahrnuje ovoce, zeleninu, naklíčená semena a ořechy. Tato potrava šetří naše vlastní zásoby, usnadňuje tělu trávení a naše vlastní enzymy se mohou věnovat obnově a regeneraci buněk, opravám v organismu a výstavbě svalů. Pokud je však konzumována převážně vařená strava, tělo je velmi vyčerpané, slinivka břišní je nucena k vyšší produkci trávicích enzymů na úkor metabolických a my si tím zkracujeme život. Konzumace velkého množství syrové potravy vám prodlouží život a v některých případech dokonce zachrání.

PROČ NAKUPOVAT U NÁS
EXPEDUJEME
DO 24 HODIN
VĚTŠINA
ZBOŽÍ SKLADEM
KVALITNÍ
PŘÍRODNÍ PRODUKTY
PRAVIDELNÉ
AKCE A SLEVY